Z činnosti Městské policie Unhošť

Tisk PDF

Z činnosti Městské policie Unhošť.

Dne 1.9. 2012 v 23:20 hod. spatřila hlídka městské policie  na parkovišti u OD Čeperka osobní motorové vozidlo tz. LEXUS vínové barvy, jehož řidič se snažil z parkoviště vycouvat a při tom narazil do zdi obchodního domu. Hlídka se proto rozhodla řidiče zkontrolovat. Řidič při jednání s hlídkou vrávoral, špatně artikuloval a z jeho dechu byl cítit alkohol. Proto byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, což odmítl.  Z uvedeného důvodu hlídka na místo přivolala Policii ČR, která si celou věc převzala. Řidič tak zřejmě přijde na nějakou dobu o svůj řidičský průkaz.

Dne 2.9. 2012 v 13:40 hod. prováděla hlídka městské policie ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení Unhošť, pátrání po pachateli krádeže v rodinném domě v obci Velká Dobrá.  Mladík který se uvedeného skutku dopustil, byl v obci nalezen a zadržen.

Dne 10.9. 2012 v 14:01 hod. byli strážníci městské policie vysláni na Nouzov do prostoru bývalých kasáren, kde měl bagrista při výkopových prácích vykopat podezřelé předměty. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o ruční protitankové granáty ruské výroby. Z uvedeného důvodu hlídka uzavřela okolí nálezu a na místo přivolala policejního pyrotechnika, který granáty odvezl k bezpečné likvidaci.

Dne 29.9. 2012 v 15:10 hod. hlídka městské policie ve spolupráci se správcem městských lesů zadržela v lesním porostu Červený mlýn muže, který zde bez povolení těžil dřevo. Pachateli byla uložena bloková pokuta a ještě musel na místě uhradit škodu způsobenou městu. Vzhledem k tomu, že se v poslední době množí krádeže dřeva v městských lesích, budou kontroly jak ze strany městské policie, tak od správce lesů pokračovat.

Strážníci Městské policie Unhošť v měsíci září pomáhali zajišťovat cyklistické závody Karlovy Vary – Praha, běh Neumannovou steskou, dny města Unhošť a akci dětského domova Chyť si svůj řidičák.

 
/div