Z činnosti MP Unhošť

Tisk PDF

Dne 18. 6 . 2013 v 18:45 hodin bylo hlídce MP telefonicky oznámeno, že na křižovatce ulic Berounská a Hájecká na chodníku upadl na zem tělesně postižený občan, který se pohybuje o dvou berlích. Hlídka na místě byla ihned neboť se nacházela v ulici Hájecká. Při příjezdu na místo již muži pomáhali tři občané Unhoště, kteří viděli jeho pád od blízké restaurace. Dále bylo zjištěno, že muž, ročník 1955 je při vědomí a trpí nemocí při které dostane nezvladatelnou křeč do dolních končetin a nemůže se pohybovat. Muž požádal o podání léků které má v batohu. Přivolání lékaře odmítl. Po patnácti minutách léky zabraly, muže se podařilo postavit na nohy a doprovodit do místa pobytu, kde byl předán rodině. K případu bylo zjištěno, že muž byl v Praze a po celý den přijímal málo tekutin a proto u něho došlo k přehřátí organismu a propukla křeč.

 

Dne 22.6.2013 v 12:01 hodin telefonicky oznámila hlídce MP občanka Kladna, že byla se svojí dcerou na cyklistické projížďce na cyklostezce v katastru Velká Dobrá v lesním porostu Kožova Hora a její dcera začala upadat do bezvědomí. Hlídka ihned vyjela na místo přivolala RZS Kladno a čtrnáctileté dívce poskytla před lékařskou pomoc. V době příjezdu RZS na místo byla dívka při vědomí. Podle vyjádření lékařky na místě se patrně u dívky jednalo o kolaps z přehřátí. Záchranáři si dívku s matkou na místě převzali a dopravili je do Nemocnice Kladno. Hlídka MP na místě zajistila jejich jízdní kola a tyto následně předala rodině.

 

Toto jsou dva případy z posledních dní u kterých byla přítomna hlídka MP která poskytovala pomoc spoluobčanům . U obou případů se jednalo o přehřátí organizmu z důvodu malého příjmu tekutin. Tímto bychom chtěli upozornit občany, že za slunečného teplého počasí, kdy se teplota pohybuje kolem třiceti stupňů je potřeba dodržovat pitný režim.

 

Dne 23. června 2013 v 07:30 hodin hlídka MP prováděla v Unhošti , Václavské nám dohled nad BESIP. Hlídka zastavila osobní vozidlo Škoda Felicia ve špatném technickém stavu. Řidič hlídce MP nepředložil svůj Řidičský průkaz. Na dotaz uvedl, že tento má zadržený a má vysloven zákaz řízení. Vzhledem k tomu, byl řidič předán hlídce Policie ČR obvodní oddělení Unhošť k dalšímu opatření. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí.

 
/div