Jezdíme vlakem... aktualizace

Tisk PDF

Aktualizace 30.10.2016

ČSAD Kladno i v dalším roce podporuje Unhošťáky, kteří se rozhodli  cestovat vlakem přes Pavlov.
Linka A28 jede ráno 6:48 a 7:35 k vlaku do Pavlova, odpoledne 14:36 a 16:20 z Pavlova do Unhoště.
Pražáci si zavedli kolem všech stanic metra v Praze 6 parkovací zóny, příjezd ranních autobusů na Hradčanskou je velmi problematický, vyzkoušejte tedy dopravu vlakem. V případě, že naroste zájem, je ČSAD připraveno také posílit spoje.

Aktualizace - Krátké časy na přestup v Pavlově

Přišlo několik stížností, že na přestup v Pavlově je málo času, zejména spoj 17:15 zpět do Unhoště odjede a nechá cestující v Pavlově.

Problém jsem obratem předal na ČSAD a dnes jsem hovořil s ředitelem ČSAD panem Landou.
Řidiči dostali instrukce na grafikon, že mají počkat na vlak. Spoj v 17:15 tam jede jen kvůli vlaku, takže s tímto jízdním řádem může spoj odjet ihned po přestoupení lidí. Utíkat tedy není nutné. Pokud řidič odjede před vlakem, tak to je na "na facku".

Prosím ještě to nevzdávejte. Bylo by škoda tuto věc takto zpočátku zabít. Pokud některý spoj na přestupu selže, dejte mi prosím vědět datum a čas na můj e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , budu to komunikovat na ČSAD.

Dozor v ČSAD bude situaci také sledovat, v průběhu března vyhodnotíme.

V.Jurka

Ve Veleslavíně za půl hodiny, na Masaryčce za tři čtvrtě !

Jezděte již nyní do Prahy pohodlněji, rychleji, levněji a ekologičtěji, než autem.

Díky vstřícnosti ČSAD Kladno se podařilo dojednat ranní a odpolední spojení z Unhoště na vlak a zpět pomocí úpravy jízdního řádu linky A28 Unhošť - Pavlov - Středokluky. Autobus staví 50 m od železniční zastávky Pavlov. Výběrem Pavlova se zjednodušila cesta k řešení, zkrátil se celkový čas a snížily náklady pro cestující. Jízdenka ČSAD do Pavlova stojí 12 Kč, vlak do Prahy je součásti Pražské integrované dopravy, se správnou jízdenkou pojedete i metrem. Jízdenka z Pavlova se kupuje ve vlaku u průvodčího.

Dva spoje ráno tam a dva odpoledne zpět bezprostředně navazují na jízdní řád vlaku. Jeden spoj zpět v půl třetí vyžaduje trochu čekání, protože váže na školní autobus ze Středokluk. Doufáme, že se potvrdí zájem z ankety, spoje na vlak budou využity a že hromadnou dopravu u Unhoště do Prahy budeme v budoucnu upřednostňovat a podporovat.

Změna jízdního řádu již proběhla začátkem týdne, jízdní řád je již aktualizován na webu IDOS, např.  http://jizdnirady.idnes.cz/

Jízdní řád Unhošť - Pavlov - Praha a zpět
autobus A28 Unhošť nám. 6:48 7:35
Pavlov příj. 6:52 7:39
Vlak Pavlov odj. 6:55 7:43
Veleslavín 7:15 8:02
Masarykovo nád. 7:35 8:21
Vlak Masarykovo nád. 13:30 15:30
Veleslavín 13:49 15:49
Pavlov příj. 14:13 16:13
autobus A28 Pavlov odj. 14:36 16:19
Unhošť nám. 14:40 16:23

 
/div