Cyklo-doprava Unhošť a okolí

Tisk PDF

Středočeský kraj se po několika letech probudil a zadal přepracování koncepce cyklodopravy celého kraje včetně akčního plánu k realizaci. Nový cyklogenerel má být vytvořen v rekordním čase 3 měsíců do konce dubna 2017. Pro Unhošť je to příležitost navrhnout ve spojení s okolními obcemi koncept, který přinese trochu více než osazení značek na stávající frekventované silnice.

Jízda na kole v sobotu na Markův Mlýn, do Podkozí a do Malých Kyšic je hezký výlet a mnozí nám ho závidí. Denní docházka dětí z Nouzova do Unoště, z Braškova, cesta za kamarády do Červeného Újezdu, nebo cesta do práce do Kladna či do Prahy jsou už podstatně méně atraktivní. Dříve se chodilo mezi obcemi pěšky a jezdilo na kole, dnes je cesta dítěte na kole po silnicích II. a III. tříd pro většinu maminek nepředstavitelná.

Každodenní doprava pěšky a na kole do práce, do školy na krátké a střední vzdálenosti (tzv. alternativní, zdravá dopravní obslužnost) je prioritou státu i Středočeského kraje. Z hlediska bezpečného ježdění na kole do školy, za prací a za sousedy je na tom Unhošť velmi špatně.

Na odkazu výše je návrh cyklo-koncepce blízkého a vzdálenějšího okolí Unhoště. Snaží se využít maximálně starých i zaniklých cest a vedení efektivní cyklodopravy mimo silnice. Je projednaná na radě města, předběžně koordinovaná se záměry okolních obcí a sdružení a je předložená na STČ Kraj pro zapracování do cyklo-generelu kraje. Je to stále pracovní materiál k jednání a komentáře a další náměty jsou vítány. Můžete je posílat na diskuzní fórum, nebo na e-mail:   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

cyklo koncepce unhost v0 nahled

 
/div